Köpeklerde Pire Nasıl Temizlenir

Dışarıya çıkan köpekler genellikle diğer köpeklerle temas ettikleri için evine pire getirecektir. Kısaca anlatmak gerekirse serbest ev köpeklerinin en büyük sorunlarından biri piredir. Pireler köpekleri çok rahatsız edebilmektedirler. Çünkü pireler kaşıntıya sebep vermektedir.

Pirelerin köpeğinizi ısırması pek önemli olan bir sorun değildir en büyük sorun pireler kanı emerken salya bırakmalıdır bu salyalarda köpeklerinizde kaşıntıya sebep vermektedir.
Çok hassas olan köpeklerde alerji görülebilmektedir. Kısacası mücadeleye başlıcaktır köpekleriniz ilk önce köpekler kendilerinde pire avına başlarlar temizlenirken yaklaşık %50Ye yakın pireleri temizlerler. Bu yüzden sağlıklı köpeklerin bir çoğunda pire salgını görülmemektedir. Köpeğinizi okşarken tek tür bireleri elinizde yakalayabilirsiniz ve bu pireleri banta yapıştırabilirsiniz.

Temizlik Yöntemleri Nelerdir

Pire tasmaları çok sevilen ve çok kullanışlı bir üründür. Dışarıdan gelecek olan tüm pireleri genellikle engellerler ancak pire tasmaları zehirlidir bunu köpeğinizde takarken boyun arası en fazla 1parmak şeklinde olmalıdır köpeğiniz tasmayı dişlemesini ve yalamasının önüne geçmiş olursunuz işiniz bittikten sonra ellerinizi yıkamayı unutmayınız.

Bu tür tasmaları astımı olan veya alerjisi olan köpeklerde kullanmak sakıncalıdır. Tasma ile birlikte diğer pire ilaçlarının kullanılmaması gerekir yoksa köpeğinize ciddi zararlar verebilirsiniz. Eğer köpeğiniz gebe ise bu tasmalar takılmamalıdır dikkat etmeniz gereken en büyük unsurlardan biri tasmanın son kullanma tarihidir kesinlikle kontrol ediniz.

Pirelerden kurtulmak için daha birçok önlem çeşidi vardır bunların arasında Pire pudrası ve spreyi vardır pudrayı köpeğin vücudüna yaymak genellikle zordur fakat dikkatli yapıldığında işe yarayan diğer bir etkili yöntemdir Pire spreyi ise genellikle kullanılması tercih edilmeyen bir yöntemdir fakat aşırı pire salgınında kesinlikle sizi olumlu sonuca ulaştırır.

Son değineceğimiz ürünler ise, Tablet şeklinde alınan veya sıvı halde derinin üzerine sürülen çeşitler de vardır. Bu ürünler sayesinde kedi köpek kanı, pireler için zehirli olur. Kanı emerken, pireler kedi köpeğe zarar vermeden ölürler.
Not: Hayvan pireleri insanlar için zararsız asla insanlara zarar vermezler.

Son
Sonraki Yazı

Admin :

0 komentar: