Köpeklerde Hamilelik Dönemi Nasıl Geçer

Köpeklerde hamilelik dönemi 58-68Gün arasında sürmektedir . Bazen bu durum değişiklik göstermektedir hamileliğin kaç gün sürdüğünü ve kaç adet yavru doğuracağını veteriner hekimler yapacakları muayeneler sonucunda kesinleştirirler . 
Annenin karnında bulunan yavruların gelişimleri 20.Günden sonra başlar 20.Günün sonunda yavrular yaklaşık 1-2CM boyunda olurlar.
30.Güne yaklaştığında ise yavruların organları oluşmaya başlar boyutları yaklaşık 2.5-3cm civarlarında olur büyüme hızları bi hayli artar.

Hangi Durumlarda Veterinere Başvurulmalıdır . 

Rehberimizdede anlattığımız gibi hamilelik 58-68Gün arasında sürmektedir eğer hamilelik 70Gün üzeri sürdüyse ve köpeğiniz hala doğurmadıysa bilinki bu işte bir terslik vardır hemen bir veterinere başvurulmalıdır. 

Köpeğiniz doğum sırasında çok acı ve sancı çekiyorsa doğumu 30dakikadan fazla sürdüyse ve hala doğuramadıysa hemen acil veterinere başvurulmalıdır.

Köpeğinizin doğum süreci başlamış, doğum pozisyonu alınmış ancak 3 saatten fazladır doğum gerçekleşmiyorsa ve bu süreçte köpeğiniz oldukça halsiz, bitkin ve sağlıksız gözüküyorsa veteriner hekiminizle iletişime geçmeniz gerekir.

Bunun dışında kusma ve yoğun derecede kanama mevcut ise veteriner hekimle iletişime geçilmelidir.
                           

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Admin :

0 komentar: